Blamod Collection

By 38 , , , , Permalink

EN:Hello bloggers =)
Milan Fashion Week (february 24 to 29 )officially paralyzed most of us. This year I had the great pleasure of being invited of MFW (surprise). In recent months, surely you’ve wondered why I have not posted my knitting, the reason is that short time Blamod present in Milan her mini collection. The dress with scarf you see here, is a leader who will be part of the mini collection. The fashion of knitting becomes chic and cool. This presentation veers towards a younger target in line with my style and my age. What do you think, about=)?

I:Hello bloggers=)
La Milan Fashion Week 24-29 febbraio ha ufficialmente paralizzato la maggior parte di noi. Non si fa altro che parlare dei grandi stilisti.Quest’anno ho avuto il grande piacere di essere invitata anch’io(sorpresa). In questi mesi sicuramente vi siete chiesti come mai non ho pubblicato i miei lavori a maglia, il motivo é che a breve Blamod presenterà a Milano la sua mini collection. Il vestito con la sciarpa che vedete qua sopra e un capo che farà parte della mini collection. La moda del knitting diventa chic e l’hand made fa stile. Questa presentazione vira verso un target più giovane in linea con il mio stile e la mia età. Cosa ne pensate del vestito =)?

AL:Përshëndetje blogerë =)
Fashion Week Milan 24-29 shkurt ka paralizuar zyrtarisht shumica prej nesh. Mediat nuk bejne tjeter se tè flasin për stilisat të mëdha. Kètè vitin kam pasur kënaqësinë për të qenë e ftuar shumë papritur. Në muajt e fundit, me siguri e keni pyetur veten pse unë nuk kam postuar punet e mia , arsyeja është se Blamod do prezantoje në Milano mbledhjen njè mini collection tè saj. Fustuni che shalli i punuar me shtiza do bèjèpjese ne mini kollecionin. Ky prezantim priret drejt një objektiv të ri në përputhje me stilin tim dhe moshën time. Çfarë mendoni për kètè fustan =)?

38 Comments
 • Sketchuniverse
  marzo 6, 2016

  A true charming touch with this bun and the wonderful crocheted dress.

 • elisandradrehmer
  febbraio 28, 2016

  Está linda.
  Amei o cabelo.

  Beijos,
  Elisandra e suas UNHAS

 • Miriam
  febbraio 27, 2016

  cute dress!!!
  kisses

  http://lestyledelapetiteblonde.blogspot.com.es

 • zaychishka
  febbraio 26, 2016

  PS. The dress is nice also!!!

 • zaychishka
  febbraio 26, 2016

  Blamod! Love the look and that you tried out one of the latest hairstyles with your outfit!!

 • francesca
  febbraio 26, 2016

  Che bella, adoro l’abitino

  • Blamod
   febbraio 26, 2016

   Mi fa piacere che piaccia anche se credo sia adatta a una ragazza un po’ più bassa di me, così non sale troppo.=)))
   baci Blamod
   http://blamod.com

 • isthattmt
  febbraio 26, 2016

  Mi piace il tuo blog.por me shume me pëlqen modelja në foto complimenti

  • Blamod
   febbraio 26, 2016

   Shyqyr qè me komentoj edhe nje shqiptare =))))
   shumè faleminderit =)
   http://blamod.com

   • isthattmt
    febbraio 26, 2016

    Asgjë e meriton.e pra dhe unë atë mendova shyqyr qe gjeta një shqiptare ☺ s’mund të rrija pa komentuar

    • Blamod
     febbraio 26, 2016

     shumè faleminderit… une né fakt e perkethej edhe nè gjuhen shqipe per shqipetaret=) por deri tani kanè qene dobet fare…=9

     • isthattmt
      febbraio 26, 2016

      E di te kuptoj por në Shqipëri nuk I ndjekin këto lloj blogesh.ne shqiperi duan vetëm bloge me thashetheme vipash ;) me beso jetoj ne Shqipëri

     • Blamod
      febbraio 26, 2016

      ahahahahha ok nuk e dija =) ska problem jam e sigurt se me kalimin e kohes do ta kuptojne!

     • isthattmt
      febbraio 26, 2016

      Nëse do ekziston një blog aulonamusta.com shumë I vizituar aty ka një hapësirë të dedikuar për promovimin e personazheve të rin,hidhi një sy. Pashë shkrimet e tua përkthyer në shqip kanë gabime ortografike duhen korrigjuar

     • Blamod
      febbraio 26, 2016

      janè tè perkthyer me plugin prandaj mund edhe te kete. Mendoj se edhe gjuha shqipe ka nderruar fJALOR, perdorin shumè fjale te huaj qe me gjuhet tonè nuk ka tè bejnè fare =)

     • isthattmt
      febbraio 26, 2016

      Hahah po ke te drejtè.u zgjata shumë ee ndoshta të bezdisshme gjithsesi me pëlqen dhe të uroj fat ☺

     • Blamod
      febbraio 26, 2016

      bezdisa( kompjuteri i ben keto shaka)
      per tè verteten kam perhere koh =) faleminderin per viziten tende !
      http://blamod.com

     • isthattmt
      febbraio 26, 2016

      Hahahaha me pelqen sensi jot i humorit.Hidh dhe ti ndonjehere një sy këtej isthattmt.wordpress.com dhe çdo mendim është I mirëpritur :)

     • Blamod
      febbraio 26, 2016

      patjeter =)

     • Blamod
      febbraio 26, 2016

      si funkssionon ky bllogu se nuk po e kuptoj =)?

     • isthattmt
      febbraio 26, 2016

      Ka një kategori në blog të quajtur Personazhe.duhet të kontaktosh me adminen e blogut

     • Blamod
      febbraio 26, 2016

      ok po provoj njehere …

     • isthattmt
      febbraio 26, 2016

      Të uroj fat

     • Blamod
      febbraio 26, 2016

      edhe ty =)

 • GloriaDressUp
  febbraio 26, 2016

  nravissima. un sacco di complimenti. te li meriti proprio.
  ciao gloria
  Gloriadressup

 • fulvialuna1
  febbraio 26, 2016

  Ma che bella notizia!
  Il giusto merito alla tua fantasia e alle tue mani d’oro.
  Personlmente pensavo che non avessi tempo per i tuoi lavori visto i diversi impegni ;-)

  • Blamod
   febbraio 26, 2016

   in realtà tra l’università il blog e altro il tempo è poco….. ma qualcosa sono riuscita a fare. Questa settimana penso di pubblicare solo i miei lavori.
   =))))

 • puck74
  febbraio 26, 2016

  E non mi inviti alla tua sfilata? :D

Rispondi

%d blogger hanno fatto clic su Mi Piace per questo: